Hírarchívum : Miért szünt meg a Pénzfürdő című műsor?
Miért szünt meg a Pénzfürdő című műsor?
Gergő 2007.06.13. 16:10
Botrányos körülmények között szünt meg az alábbi műsor. A játék a Játszma kezdetével távozott. A témáról egy rövid cikk és egy video található a folytatásban.
Színes Bulvár Lap híre alapján ma.hu 2005.01.06 08:32
Anettka lerántotta a nagy titkot a telefonos játékokról. Mint meséli, nagy átverés az egész, ráadásul a főnyeremény sem vihető el.
Egy debreceni család két gyermeke folyamatosan hívogatta a Magyar ATV Pénzfürdő című játékát. Sokszor jelzett foglaltat a vonal, vagy várakozniuk kellett. A számla végösszege: 148 987 forint...
Anettka elmondta, neki ugyan sosem volt ilyen vállalkozása, de tudja, hogyan működik mindez. Ezek szerint a nagy üzlet a várakoztatásban van. A számítógépes rendszer ugyanis egyszerre több ezer hívást is tud várakoztatni párhuzamosan, amíg a műsorvezető beszél - jobbára a semmiről.
Ráadásul a főnyeremény sem vihető el, mert azt mindig egy beépített ember viszi el, azaz házon belül marad a nyeremény. A Magyar ATV természetesen cáfolja Anettka információit, szerintük csakis a szülők a felelősek, akik nem figyelnek eléggé gyermekükre. Azt is cáfolta a csatorna, hogy házon belül oldanák meg a nyereménykiosztás kérdését.
Nem törvénysértő a megfejthetetlen telefonos játék 2005. május 19. 18:20, Csütörtök - Forrás: MTI
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) nem találta jogsértőnek az ATV Pénzfürdő elnevezésű nyereményjátékát.
A GVH Versenytanácsa csütörtökön tartott tárgyalásán hozott határozatával megszüntette az Első Magyar Magántelevíziós Rt., a TeleMedia Interaktív Szolgáltatások Kft. és a TeleMedia InteracTV Produkciós Kft. vállalkozás ellen a fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolásának tilalma miatt indított eljárást - áll a közleményben.
A hivatalhoz több bejelentés érkezett a tévénézőktől, hogy az ATV csatornán a Pénzfürdő című játék a fogyasztók megtévesztésével folyik. Fogyasztó-megtévesztésként sérelmezték, hogy társaságoknak indokolatlan bevételük keletkezik azzal, hogy a képernyőn megjelenő feladványok többértelműek, ezért azok megfejthetetlenek. Az egyes hívások képernyőn mutatott kapcsolása között a feladvány nehézségi fokával fordított arányban hagynak időt a telefonálásra, amely alatt a műsorvezető telefonálásra biztató "agresszív" magatartást tanúsít. Kifogásolták azt is, a számítógép objektív működése kétséges, mert működésében pillanatnyi megszakadás észlelhető a jackpot számok találatának megállapításakor.
A GVH megjegyzi: a játékműködésből levont fogyasztói megállapítások a játék tartásához kapcsolódó vélt vagy valós fogyasztói érdeksérelmek lehetnek, amelyek nem tartoznak a Gazdasági Versenyhivatal hatáskörébe.