TV2 játéktörténet
Gergő 2007.09.27. 15:48
Folytatjuk múltidézésünket, csak itt a Játékinfon. A mai kiszemelt a TV2. Vágjunk bele, irány 2001!
Kapcsoltam
A TV2 legelső vetélkedője 2001-ben indult. Az mtv korábban rengeteg évig futott, így nem véletlenül lett „Magyarország legkedveltebb fejtörő vetélkedője”. 10 feladványon keresztül játszhattak a nézők. Az első kérdésre 2 000 Ft az utolsó pedig 1 024 000 Ft volt a nyeremény. Dupla vagy semmi alapon ment a küzdelem. Leginkább nyelvi és matematikai feladványokkal játszottak, amikkel többnyire ma is találkozhatunk az rtl klub játékaiban. Műsorvezetői: Kasuba L. Szilárd, Váczi Gergő, István Dániel (időnként: Csisztu Zsuzsa)
Tripla vagy semmi
2004-ben nyári játéknak készült műsor közel egy éven keresztül futott, egészen a Játékidő indulásáig. Kicsit a Játékónához és a Telepartihoz hasonlított. Nézők játszhattak különböző társasjátékokban. Ilyen volt a Betűvető, Ma mit tud?, Memória, Képmozaik. Műsorvezetők: Szabó Máté, Lass Bea, Szekeres Nóra, Sári Évi.
Játékidő
Az első hosszabb életet megélt délutáni stúdiójátékkal fűszerezett telefonos játék. Három játékos játszott a stúdióban. A párbajok során győztesen kikerült versenyző játszott a fődíj játékban. A feladata az volt, hogy az előző szóhoz hozzáadva még egy betűt egy újabb szót kapjanak. Akinek sikerült eljutnia az utolsó nyolcbetűs szóig 1 000 000 Ft-ot nyert. A műsor két évig futott, majd ezt követte az Észbontó, ami a mai napig is képernyőn van. Műsorvezetők: Szekeres Nóra és Váczi Gergő.
Szóda
A műsor 2005 júniusában indult. A Szóda stábja a délutáni Játékidő című stúdiójátékkal szemben a fotelből tévézőkre, innen játszani óhajtókra gondolt. Terveik között szerepelt, hogy azok fogják kedvelni a Szódát, akik a hétköznapokban is szerelmesei a játékos fejtörőknek. A buborékos italhoz hasonlóan a pezsdítő játék alatti agytorna nemcsak elménk frissen tartását szolgálta, hanem arra is jó lehetőséget kínált, hogy sok pénzt nyerjünk. Műsorvezetők: Mia és Máté.
Észbontó
A Játékidő továbbfejlesztett változata. A játéktípusok változtak leginkább, hiszen Kakukktojást és pukkasztót játszottak. Pár hónapja újult meg a játék és kapott két új műsorvezetőt (Phaedrát és Avar Vandát), valamint egy új dizájnt.
Betűbár
Hasonló volt a helyzet a Betűbárnál is, hiszen apróbb változtatásokon kívül szinte minden maradt a Szódához képest. Új stúdiót kaptak, ahol már a greenbox technika mellett helyett kapott egy épített díszlet is.
|