2005. május 2-án jelentkezett az atv vadonatúj saját gyártású telefonos játéka, a Játszma. Az első adást Kormos Kata vezette, aki pár évvel ezelőtt így emlékezett vissza rá: „mindenki a kamera mögött körmét rágta az izgalomtól, hogy milyen lesz a fogadtatás… izgultam én is nagyon”.
Nehéz lenne pár sorban összefoglalni, hogy miért is volt különlegesebb ez a műsor. Kata szerint „más volt, mint a legtöbb most látható játék, nem jobb, vagy rosszabb, más. Talán közvetlenebb.”
Az első adásokban a férfi műsorvezető Horváth Szilárd volt, aki mostanában a Kvízióban láthatunk. Pár hét után Bicskei Sándor, ismertebb nevén Sanya követte őt, aki később a műsor emblematikus arca lett. A következőket mesélte a Játszmáról: „A visszajelzések alapján a nézőknek viszont tetszett, amit csináltunk vagy legalábbis többen nézték és játszottak, mint korábban. Később már az utcán is kaptam a kritikákat, de ezekből is az derült ki, hogy más, mint a többi, de talán ettől izgalmas. Az első széria idején rengeteg levelet kaptunk. Sokan írták, hogy szeretik, amikor a jó magyar ételekről beszélek és szól a mulatós és nevetünk. Sokan írták viszont azt is, hogy ez nem ilyen játékba való, miért nem csinálok főzős műsort stb. Azt vallom: „ha lúd, legyen kövér”, így tehát maradtam a saját stílusomnál.”
És hogy miért volt olyan egyedülálló? „Alapvetően a telefonos játékok nem lennének rosszak, sőt nagyon hasznosak lehetnének. A koncepció hibátlan, de sajnos sok esetben visszaélnek a gyártók a nézők jóhiszemével. Talán az alapvető különbség, abban volt, hogy mi mellőztük az agressziót és a félrevezetést. Azt sem tartom jónak, hogy a műsorvezetők az egyik nagy gyártónál, bármit megtesznek, amire utasítják őket, és ezzel porig alázzák magukat ráadásul élő egyenes adásban. Sajnálom őket tiszta szívből, mert adásonként pár ezer forintért eladják az emberségüket.” - mondta Sanya a Játékinfonak adott interjújában.